1. ročník v roce 2017

 

 

ŘÍJEN VE KOLE

 

 ZÁŘÍ VE ŠKOLE  

Pro prvňáčky je první měsíc ve škole plný nových věcí. Postupně si zvykáme na nové prostředí a kamarády. Ve školce jsme si hráli, ale teď už jsme školáci. Učíme se v lavicích, na koberci, v přírodě, pozorujeme, bádáme a zkoušíme nové věci.

Seznámili jsme se s třídou, s našimi průvodci a spolužáky. Zvykáme si na to, jak probíhá dopoledne ve škole. Učíme se hrou, tak nám ani nevadí, že autíčka, panenky a další hračky zůstaly ve školce. Ve družině si odpočineme a pohrajeme a den nám rychle utíká.


Matematika podle profesora Hejného je zajímavá, zábavná a tvořivá, učí nás přemýšlet, využívat své zkušenosti a často můžeme sami přijít věcem na kloub. Zatím se učíme orientovat v prostoru, stavíme stavby z barevných kostek, poznáváme geometrické tvary, počítáme do pěti a počet  obrázků a věcí zapisujeme čárkami, sčítáme „dohromady“ a porovnáváme kde je více a kde méně.

V jazykových blocích se učíme písmena, máme sešit PÍSMENKÁŘ a v něm si písmenka vybarvujeme, lepíme, doplňujeme obrázky a tvoříme si svou vlastní „písmenkovou knihu“. Písmena poznáváme všemi smysly, stejně jako věci kolem nás a často si při učení užijeme i spoustu legrace.

Objevujeme svět kolem nás, na procházkách poznáváme okolí školy a obec Čistou u Horek.  Učíme se dopravní značky, semafory pro chodce i řidiče a také jak bezpečně přecházet po silnici.

Na výletě v Jičíně jsme vyšplhali na věž a obdivovali krásný rozhled, vyrobili jsme si drobné dárečky a pochutnali si na pizze. 

Ve Vrchlabí jsme byli  na výstavě pro nevidomé a slabozraké Tma přede mnou, tma za mnou aneb dotkněte se Krkonoš. Bylo to moc zajímavé a zvláštní vnímat alespoň na chvilku svět bez zraku. Na nášlapné stezce jsme si vyzuli boty a poslepu poznávali, na co šlapeme. Po procházce na mechu, klacíkách, šiškách, kamenech, kůře apod. nás čekala příjemná teplá koupel našich nohou. Poznávali jsme hmatem srst živočichů a různé zajímavé předměty a přírodniny.Vyzkoušeli jsme také slackline se zavázanýma očima. zajímavá byla i beseda s nevidomou paní, která nám vyprávěla o svém životě a o výcviku pejsků, kteří nevidomým pomáhají. Její přátelskou Bridgite jsme si mohli i pohladit.

Těšíme se, co se ve škole naučíme příští měsíc.

Vaši   PRVŇÁČCI

foto můžete najít zde:

Vystava Vrchlabi 2016

 

CO SE DĚLO VE ŠKOLE ?   

 

 

 

 

ŠKOLA, NA KTEROU SE MŮŽETE TĚŠIT ( podle nové koncepce)

 

 

 

 ŠVP naší školy

ŠVP TVOŘIVÁ ŠKOLA

prohlédnout zde

Děkujeme rodině Klazarových za pořízené fotografie 

Žádáme i ostatní rodiče a přátele.

Pokud máte fotografie nebo videa z akcí naší školy nebo z vystoupení našich školáků, ( i z dřívějších let), velmi Vás prosíme o zaslání odkazu na web ( např. fotoalba) nebo o laskavé zapůjčení ke stažení či skenování. Materiál můžete zasílat na e-mail 

vesela.kralova@seznam.cz

nebo přinést do kanceláře paní ředitelky. Velmi děkujeme za Vaši ochotu.